(en) (pl) FNB activist detained - Aktywista J.Z.B zatrzymany

 

(English below)

W dniu 9 sierpnia 2006 roku w Poznaniu został zatrzymany przez policję i osadzony na 6 tygodni w więzieniu Krzysztof Wantoch-Rekowski ("Pastor") związany ze środowiskiem poznańskiej Federacji Anarchistycznej, działacz międzynarodowej sieci Jedzenie Zamiast Bomb (Food Not Bombs).

http://www.rozbrat.org

W dniu 9 sierpnia 2006 roku w Poznaniu został zatrzymany przez policję i osadzony na 6 tygodni w więzieniu Krzysztof Wantoch-Rekowski ("Pastor") związany ze środowiskiem poznańskiej Federacji Anarchistycznej, działacz międzynarodowej sieci Jedzenie Zamiast Bomb (Food Not Bombs). Ciąży na nim wyrok za... zniszczenie dowodu osobistego. Będziemy na bieżąco informować Was o działaniach podjętych w sprawie Krzysztofa.

Poznańska sekcja Federacji Anarchistycznej i Anarchistyczny Czarny Krzyż wzywa wszystkich do akcji solidarnościowej z uwięzionym.

Apelujemy o: 1. Wysłanie na adres więzienia listów z wyrazami poparcia i solidarności do Krzysztofa; 2. Wysłanie protestów do Ministerstwa Sprawiedliwości.

Do Krzysztofa piszcie na następujący adres:

Krzysztof Wantoch-Rekowski
AŚ Poznań
Młyńska 1
61-729 Poznań

Mogą to być kartki pocztowe, listy. Pamiętajcie, że wszystkie przechodzą prze cenzurę więzienną. Pamiętajcie też ze w areszcie jest nudno, i chujowo i można trafić na naprawdę głupich ludzi z którymi nie mozna sensownie pogadać, warto więc zasypać "Pastora" gazet, listami długimi, tak żeby sie chłopak nie nudził i nie dołował (Webciu)

Do Ministerstwa Sprawiedliwości piszcie następujące listy protestacyjne:

"Ja niższej podpisany (podpisana) protestuję przeciwko uwięzieniu w Areszcie Śledczym w Poznaniu działacza Federacji Anarchistycznej i międzynarodowej sieci "Jedzenie Zamiast Bomb" Krzysztofa Wantoch-Rekowskiego i domagam się jego natychmiastowego uwolnienia".

List indywidualne wyślijcie na adres:

Ministerstwo Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa

homepage:: http://poland.indymedia.org

add a comment on this article