20.12- Nie wybaczamy, nie zapominamy!

 

W piątek 12 grudnia zgromadzenie okupowanej Politechniki Ateńskiej ogłosiło dzień 20 grudnia międzynarodowym dniem akcji przeciwko państwowym morderstwom i zaapelowało do społeczności międzynarodowej by tego dnia organizowała solidarnościowe demonstracje i pikiety.

20 grudnia akcje solidarnościowe odbędą się m.in:

w Warszawie o godz. 13 na ul. Krakowskie Przedmieście 47/51 przed biurem Radcy Handlowego Grecji

w Katowicach o godz. 12. Początek demonstracji na ul. Stawowej (przy fontannie z żabą)

we Wrocławiu o godz.15:30, spotykamy się na rynku koło fontanny 17 grudnia.

Swoje oświadczenie w tej sprawie wydali studenci okupujący Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach. Poniżej jego treść

Morderstwo było tylko jednym z powodów

Morderstwo 15-letniego Alexandros Gregoropoulos stało się powodem do przejmowania przez nas ulic w ciągu ostatnich 9 dni. Jakiekolwiek morderstwa popełniane przez państwo i jego mechanizmy, niezależnie od tego, czy będą one przedstawiane jako "odosobnione przypadki" morderstw policyjnych, "wypadki" pracowników spowodowane przez nieludzkie warunki w miejscach pracy, czy nawet morderstwa imigrantów na granicy Unii Europejskiej, mają ten sam rezultat: tłumienie przez państwo jakichkolwiek przejawów walki społecznej, przez uciekanie się nawet do mordowania tych, którzy występują przeciw państwowej machinie represji.

"Niezależne" władze sądownicze są w rzeczywistości marionetkami swoich szefów: uznają za karalny każdy rodzaj walki społecznej i zapełniają ich instytucje więzienne.

Nasze żądania by "okupacyjna armia demokracji" została rozwiązana, a policja rozbrojona są tylko częścią tego, o co walczymy. Walczymy o nasze życie, nasze marzenia, sprawiedliwość społeczną, równe szanse i dostęp do publicznej opieki zdrowotnej i edukacji oraz pracy wolnej od wyzysku.

Celem tego tekstu nie jest określenie politycznych ram naszej wspólnej walki, ani pogrążanie się w biurokratycznych procedurach.. Wasz odruch solidarnościowy był natychmiastowy i pokazał, że w walce o bardziej praworządne i sprawiedliwsze społeczeństwo, bez wyzysku i represji, jesteśmy razem. Musimy wszyscy wyjść na ulice z nowymi postulatami społecznymi i walczyć przeciwko tym, którzy kradną nasze życia.

W tej chwili boją się nas i będą się nas bać jeśli będą nas tysiące i będziemy wszędzie. Wzywamy wszystkich do organizowania akcji solidarnościowych, do walki o prawa dla nas wszystkich! Niech 20 grudnia będzie początkiem!

IMC Athens: Apel 1
IMC Athens: Apel 2

homepage:: http://poland.indymedia.org read more: http://pl.indymedia.org/pl/2008/12/40622.shtml

add a comment on this article