Poznań: zatrzymanie w trakcie antywojennego protestu

 
Przemówienie ambasadora Izraela przerwał antywojenny protest. Jego uczestnicy zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat policji.

Działacze poznańskiej Federacji Anarchistycznej zorganizowali dziś akcję solidarnościową z narodem palestyńskim, domagając się natychmiastowego przerwania wojny i ostrzeliwania Strefy Gazy.

O godzinie 18.00. rozpoczęła się w auli Uniwersytetu A. Mickiewicza uroczystość przyznania tytułu "Sprawiedliwy wśród narodów świata", z udziałem Ambasadora Izraela w Polsce. W trakcie jego przemówienia kilkoro aktywistów rozwinęło transparent: "Dość rzezi w Palestynie". Natychmiast interweniowała ochrona. Trzy osoby zostały brutalnie zatrzymane. Zdarzenie wywołało zamieszanie na sali, gdzie zgromadzonych było wielu przedstawicieli mediów.

Zatrzymani zostali przewiezieni na Komisariat Policji przy Al. Marcinkowskiego 31 [telefon: (061) 841-24-12, (061) 657-24-12]Według rzecznika poznańskiej policji zarzuca się im pobicie izraelskiego dziennikarza.

Pod Komisariatem zgromadzili się działacze Federacji Anarchistycznej zapowiadając akcję solidarnościową z zatrzymanymi i domagając się ich natychmiastowego uwolnienia.

Wiadomość w newswire, wraz ze stanowiskiem FA Poznań

homepage:: http://poland.indymedia.org read more: http://pl.indymedia.org/pl/2009/01/41512.shtml

add a comment on this article