UK: kolejne przejęcie serwerów Indymediów

 
Wczoraj, 22 stycznia doszło do kolejnego zajęcia serwerów brytyjskich Indymediów przez policję. Tym razem z takim nakazem wystapiła policja w Manchesterze; nakaz został wystawiony przez sędziego policji hrabstwa Kent. Ma on najprawdopodobniej związek z publikacjami dotyczącymi niedawnego procesu aktywistów SHAC.

Policja Kent wysłała rano e-mail w tej sprawie na adres listy imc-uk nakazując usunięcie z serwera danych osobowych dotyczących sedziego rozstrzygającego w sprawie Stop Huntingdon Animal Cruelty (SHAC), mimo że kolektyw usunął już te dane ze strony, zgodnie z polityką redakcyjną Indymediów. Policja prosiła również o zachowanie i przekazanie danych identyfikujących autora postu, a Indymedia - jako serwis działajacy na zasadzie otwartej publikacji nie rejestuje takich informacji o swoich źródłach.

Nakaz, ktorego jeszcze nikt z kolektywu Indymediów nie widział, dotyczy serwera zlokalizowanego w Manchesterze, który jest mirrorem strony. Oznacza to najwyraźniej, że sędzia nie sprawdził legalności i zasadności wniosku o jego zarekwirowanie, a policja chciała zaatakować infrastrukturę Indymediów na terenie Wielkiej Brytanii.

Strony, które odczują skutki tego przejęcia to Indymedia London, globalny serwer projektu dokumentacji Indymediów, la Soya Mata - kampania przeciw modyfikowanej genetycznie soi koncentrująca się na rozwoju Ameryki POłudniowej i kanadyjskiej kampanii przeciw igrzystkom olimpijskim w 2010 r.

Źródło:
 http://www.indymedia.org.uk/en/2009/01/419838.html

homepage:: http://poland.indymedia.org read more: http://pl.indymedia.org/pl/2009/01/41905.shtml

add a comment on this article