Lublin: pikieta antyfaszystowska

 
W związku z planowanym na sobotę przemarszem ultranacjonalistów przez Lublin zapowiadana jest kontrmanifestacja przeciwników antysemityzmu i ksenofobii. Jej przebieg będziemy relacjonować na bieżąco. W sobotę czynny będzie numer Indymediów: 880 740 280, na który można będzie dzwonić oraz przesyłać informacje.

ABC Demonstranta

Lublin i Lubelszczyzna mają wielowiekowe tradycje zgodnego współżycia różnych narodowości i religii. Historię naszego miasta współtworzyli zarówno Polacy jak i Żydzi, Ukraińcy, Niemcy, Rosjanie, Grecy... Przez kilka stuleci obok siebie budowano katolickie, prawosławne i ewangelickie kościoły oraz żydowskie synagogi. O tym dziedzictwie warto pamiętać.

Pikieta odbędzie się 22 maja o godzinie 16:00 pod Domem Towarowym "Sezam" (byla Galeria Centrum) ul. Krakowskie Przedmieście 40

Na miejsce pikiety można dojechać następującymi autobusami MPK: 2, 7, 13, 15, 24, 51, 66, 15b - Szczegółowe rozkłady jazdy

Z dworca PKS można również łatwo dojść pod „Sezam” pieszo (około 10 minut drogi) przez starówkę Lublina.

Organizatorzy – Lubelskie Porozumienie na Rzecz Tolerancji, zapewniają nocleg i dwa *wegańskie* posiłki (przed i po demonstracji).

homepage:: http://poland.indymedia.org read more: http://pl.indymedia.org/pl/2010/05/51336.shtml

add a comment on this article