[W-wa] 11 listopada: faszyzm nie przejdzie!

 
Jak co roku, 11 listopada nacjonaliści i neofaszyści z różnych organizacji planują przemarsz ulicami Warszawy. Środowiska, które przystąpiły do antyfaszystowskiego Porozumienia 11 listopada - organizatorzy Tygodnia Antyfaszyzmu, apelują o aktywne przeciwstawienie się rosnącemu w siłę ruchowi narodowemu i zablokowanie marszu zwolenników ksenofobicznych i rasistowskich ideologii, którzy z dumą odwołują się do przedwojennych organizacji o jawnie faszystowskich sympatiach.

Porozumienie 11 listopada to szeroka koalicja różnych grup, ludzi i środowisk, które łączy sprzeciw wobec faszyzmu. Wspólnie planują demonstrację na trasie faszystowskiego pochodu i chcą go fizycznie zablokować, wykorzystując przysługujące wszystkim prawa obywatelskie.

Porozumienie zaprasza wszystkich mieszkańców Warszawy i wszystkich, którzy zechcą przyjechać do Warszawy, do czynnego sprzeciwu wobec faszystów. Liczymy na Wasz udział w przygotowaniach, na przyjazd w zaproponowanym przez nas miejscu i czasie, na przygotowanie transparentów, na poinformowanie znajomych o naszych działaniach. Liczymy na Waszą obecność.

Więcej informacji o planowanej blokadzie:

Porozumienie 11 listopada

Do protestu przeciw przemarszowi skrajnych nacjonalistów i neofaszystów przez stolicę nawołuje również Gazeta Wyborcza, proponując wygwizdanie ONR-owców i wszechpolaków.

Więcej informacji: 1 / 2 / 3

homepage:: http://poland.indymedia.org read more: http://pl.indymedia.org/pl/2010/11/52364.shtml

add a comment on this article